Materská škola v Báhoni

Novinky

OznamyUsmernenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť"

Aktuálne informácie k prevádzke materskej školy a opatrenia vyplývajúce z celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť" nájdete na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR:

https://www.minedu.sk/aktualne-opatrenia-v-suvislosti-s-celoplosnym-testovanim-spolocna-zodpovednost/

Nájdete tu aj zverejnené nové tlačivo Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti:

https://www.minedu.sk/data/att/17778.pdf


Vážení  rodičia,
oznamujeme Vám, že riaditeľka Základnej školy s MŠ so súhlasom zriaďovateľa vydáva Rozhodnutie o poskytnutí riaditeľského voľna z prevádzkových dôvodov na dni 30.10.2020, 2.11.2020, 6.11.2020, 9.11.2020 všetkým deťom MŠ v Základnej škole s MŠ, Ul.1. mája 1 v Báhoni. Rovnako aj na deň 16.11.2020. Tieto dni bude prevádzka MŠ v Báhoni prerušená.
Vážení rodičia,
naša materská škola sa nachádza v zelenej fáze a dúfame, že to tak vydrží čo najdlhšie. Vzhľadom na aktuálnu situáciu s ochorením COVID 19 a jeho šírením sa v opatreniach pre materské školy odporúča od pondelka 12.10.2020 nosenie rúšok u detí v interiéri a v exteriéri materskej školy. Aj naďalej platí, že deti v spoločných priestoroch (napr. šatňa) nosia rúška, aj keď prichádzajú ráno v doprovode s rodičom do svojej triedy. Takisto ostáva povinnosť mať na poličke v šatni jedno náhradné rúško. Výnimku nosenia rúšok majú deti s mentálnym alebo sluchovým postihnutím.
V prípade neprítomnosti dieťaťa v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá zákonný zástupca písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti (tlačivo ostáva nezmenené). Ale pri prerušení dochádzky dieťaťa viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá zákonny zástupca potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.
Realizácia krúžkovej činnosti pre deti sa neumožňuje. Materská škola nemôže organizovať školské výlety, exkurzie, plavecké kurzy, turistické kurzy, hromadné podujatia - besiedky, ZRPŠ, zasadnutia Rady školy, valné zhromaždenia a iné.
Ďakujeme za pochopenie.

Oznam - prerušenie dodávky elektrickej energie

Dňa 8.9.2020 bude v našej materskej škole prerušená dodávka elektrickej energie v čase od 8.00 h. do 13.00h. Prevádzka materskej školy nebude tým obmedzená.

Oznam 4.9.2020

Vážení rodičia,

vedenie Základnej školy s materskou školou v Báhoni Vám oznamuje, že prevádzka materskej školy bude v čase mimoriadnej situácie denne

od 6.30 h. do 16.30 h. až do odvolania.

Vedenie ZŠ s MŠ

 

ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2020/2021

Vážení rodičia,

v súlade s Manuálom opatrení pre školy a školské zariadenia, ktoré vydalo ministerstvo školstva SR sa školský rok 2020/2021 začína v stredu 2.septembra 2020. Príchod detí je od 6.00 h. - 7.50 h. ráno (o 8.00 h. sa vchody uzamykajú). V prípade malej triedy (3-4 ročné deti sovičky) je príchod detí od 6.30h. Materská škola je otvorená do 16.30h.

Interné pokyny, ktoré sa týkajú organizácie prevádzky materskej školy od septembra 2020, vám budú zaslané maiom.

Prvý deň školského roka sú všetky deti materskej školy prihlásené na stravu. V prípade potreby odhlásiť dieťa postupujte podľa pokynov v sekcii - poplatky - strava.

Tešíme sa na Vás a Vaše deti už čoskoro opäť v škôlke :)

Kolektív zamestnancov MŠ


Milí rodičia,

prajeme vám leto plné slnka, v/ody, oddychu a zážitkov s Vašimi deťmi.

Kolektív zamestnancov MŠ.

V novom školskom roku 2020/2021 sa na vás tešíme v stredu 2. 9. 2020.

Na webstránku materskej školy, budú pridané informácie ohľadom začiatku školského roka.

Príchod detí do MŠ je v čase od 6,00 hod. do 7,50 hod. Prevádzka materskej školy od 6,00h. do 16,30 h.

 

Oznam - prevádzka MŠ od 1.7.2020

Od 1.7.2020 (streda) do 17.07.2020 začína letný režim materskej školy, teda prevádzka bude od 7.00 h. - 16.00 h. v dvoch triedach. Prihlásené deti budú rozdelené do 1. a 3. triedy. Rozdelené budú deti z triedy žabiek - zoznamy vyvesíme v utorok poobede a v stredu ráno na vchodové dvere budovy MŠ.


Milí rodičia,

požiadali ste nás o pripomenutie čísla účtu, na ktorý je potrebné poukázať príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov MŠ (tzv. povinný poplatok). Povinný poplatok v čase letnej činnosti MŠ činí 9,-eur a pripomíname, že predškoláci (deti z triedy lienok) ho neuhrádzajú. Povinný poplatok je potrebné uhradiť najneskôr do 30. júna 2020. VS: 111

Číslo účtu: SK70 5600 0000 0066 0746 5004.


Milí rodičia,

uchádzame sa o poukázanie 2% zaplatenej dane z príjmu. Termín 2% dane sa posúva a možno ste nám nestihli poukázať 2% zo svojej dane, môžete tak stále urobiť. Tlačivo nájdete v sekcii 2% dane z príjmu alebo v šatni 1. a 2. triedy.

Poskytnuté finančné prostriedky z daní boli doposiaľ použité na:

 • zabezpečenie detských stolíkov pre deti do 2.triedy
 • zakúpenie drevených dverí  do jedálne
 • zakúpenie nábytku do 2.triedy a teda výmena pôvodného
 • dokončenie šatne pre deti 2. a 3. triedy - maľovanie, podlaha z PVC, úložné priestory na osobné veci detí - vešiaky, poličky
 • záhradné atrakcie z agátového dreva  - loď, balančný mostík - bajaja, lavička okolo stromu
 • dokončenie dopravného ihriska - zakúpenie kolobežiek, dopravných prenosných značiek
 • zakúpenie nových stoličiek v jedálni materskej školy
 • zakúpenie nových paplónikov pre deti 1. a 2. triedy
 • zakúpenie nábytkovej zostavy do 1.triedy
 • hračky pre deti pod vianočný stromček v každej triede
 • vychádzkový had pre sovičky - 1.trieda

Vopred Vám ďakujeme

Občianske združenie Báhončatá a kolektív MŠ


Milí rodičia,

aj nasledujúce týždne bude prevádzka materskej školy a rovnako jej organizácia z dôvodu hygienických a personálnych podmienok materskej školy prebiehať v doposiaľ nastavenom režime.

S úctou

Vedenie ZŠ s MŠ


OZNAM

Od budúceho týždňa 15. júna nebude potrebné podpisovať Prehlásenie zákonného zástupcu dieťaťa o zdravotnom stave dieťaťa (ktoré ste podpisovali každý deň ráno pri nástupe dieťaťa do MŠ). Stále ostáva v platnosti Vyhlásenie, o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Vyhlásenie predkladáte pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni.

POPLATKY ZA JÚN – POVINNÝ POPLATOK 15 €

Povinný poplatok za mesiac apríl a máj 2020 sa neuhrádza z dôvodu mimoriadneho prerušenia výchovno-vzdelávacieho procesu. Uhrádzať sa bude povinný poplatok za mesiac jún 2020. Prosíme rodičov, aby počkali na informáciu od triednych učiteliek ohľadne platieb.

KRÚŽKY

Ohľadne poplatkov za krúžky prosím kontaktujte lektorov – PhDr. Miroslava Kubovová (tanečný krúžok na e-mail 1animateam@gmail.com alebo na tel. čísle 0904 831 231) a Mgr. Karin Zlatošová (anglický jazyk na e-mail karin@zlatos.sk alebo tel. čísle 0918 887 939).


Oznámenie o prerušení prevádzky MŠ

prevádzka Materskej školy Báhoň bude v čase letných prázdnin prerušená od 20.07.2020 do 31.08.2020. Školský rok 2020/2021 začína dňa 02.09.2020.

Vedenie ZŠ s MŠ


Milé maminy, už túto nedeľu máte krásny sviatok... 

Deň matiek sa začal oslavovať od roku 1923 vďaka Alici Masarykovej - dcére prezidenta. Po roku 1989 patrí aj u nás vždy druhá májová nedeľa všetkým mamám. Posielame našim škôlkárom zopár pracovných listov od pedagogického vydavateľstva INFRA, ktoré si môžete stiahnuť tu
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/se20-account-data/165144/media/pl-den-matiek.pdf
Prajeme všetko najlepšie všetkým mamám


Mili rodicia,

kedze je momentalne aj Vasa materska skola zatvorena, nemozeme zial zatial pokracovat ani s vyucbou kruzkov. Je nam to velmi luto, pretoze deti sa pripravovali na vystupenia z tanecnej. Vzhľadom na danu situaciu by sme chceli byt aspon trosku v spojeni s detmi. Preto im chceme formou FB stranky https://www.facebook.com/dadakruzky/ (kde sa mozete pridat) prinasat zopar videi, fotiek a prispevkov nielen zo sveta kruzkov, ale aj z nasich domacnosti, ako prezivame tuto situaciu a ako sa zabavame.
Tak isto mame natoceny zostrih videi na youtube, kde prezentujeme svoje kruzky, kde nas mozu vidiet:
https://www.youtube.com/watch?v=opYbsNxGycs

https://www.youtube.com/watch?v=rEgCy7qIotY

https://www.youtube.com/watch?v=h7zSMk8OmN0

Co sa tyka platby a vratenia za kruzky, ktore deti navstevuju- musime pockat do konca skolskeho roka a nasledne nato budeme vediet, kolko bolo neoducenych hodin za druhy polrok. Prosime preto o strpenie v danej veci. Vratenie platby budeme realizovat v priebehu letnych prazdnin.

V pripade otazok nas mozete kontaktovat na 1animateam@gmail.com

Dakujeme za pochopenie!

S pozdravom

PhDr. Miroslava Kubovová
+421904831231

Zápis do 1. ročníka ZŠ

Vážení rodičia,

žiadosť o prijatie ( príp. odklad) spolu so zápisným lístkom, kópiou rodného listu, poplatkom 20,- euro na pomôcky môžu zákonní zástupcovia dieťaťa priniesť do školy bez prítomnosti detí (príp.poslať poštou, alebo na info@zsbahon.edu.sk) v termíne:

od 15.4. do 17.4. medzi 9:00 h. - 12:00 h.

Bližšie informácie nájdete na https://zsbahon.edupage.org/


Milí rodičia,

povinný poplatok (15,- eur/mesiac) za mesiace - apríl, máj, jún 2020 nehraďte. Ak máte povinný poplatok uhradený do konca školského roka 2019/2020, tak bude prenesený na ďalší školský rok 2020/2021. V prípade budúcich predškolákov (terajší stredniaci), ktorí majú uhradený poplatok do konca školského roka, bude vrátený. Nakoľko platí: "za dieťa, ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, zákonný zástupca poplatok neuhrádza."

Čo sa týka poplatku ZRPŠ platí to isté. Teda uskutočnené platby za mesiace – apríl, máj, jún 2020 budú prenesené na ďalší školský rok 2020/2021. V prípade terajších predškolákov budú platby za tieto mesiace vrátené.


Milí rodičia,

na základe nariadenia vlády zo dňa 24.3.2020 je materská škola od 30.3.2020 uzatvorená do odvolania.

Zároveň dávame do pozornosti stránku https://www.ucimenadialku.sk/, ktorú spustilo Ministerstvo školstva SR, nájdete všetky potrebné informácie ohľadom aktuálnej situácie.

Na stránke nájdete informácie o zápise detí do materskej školy. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR určuje termín podávania žiadostí o prijatie detí do materskej školy pre nasledujúci školský rok od 30. apríla 2020 do 31. mája 2020. Pri podaní žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy sa nebude vyžadovať potvrdenie o zdravotnom stave. Dieťa bude prijaté na adaptačný pobyt. Podrobnosti ohľadne prijímania detí do MŠ budú priebežne doplnené.

Prajeme vám veľa zdravia a trpezlivosti

Vladimíra Struhárová


Oznámenie

Prevádzka Základnej školy s materskou školou je prerušená od 12.3.2020 (štvrtok) do 27.3.2020 (piatok).

Oznam

Na základe príkazu starostu obce č. 1/2020 s platnosťou od 12.3.2020 (štvrtok) do 20.03.2020 (piatok) sa uzatvára prevádzka a činnosť Základnej školy s materskou školou Báhoň. Príkaz sa vydáva ako preventívne opatrenie s cieľom predísť šíreniu koronavírusu COVIN 19.

O ďalšom postupe Vás budeme bezodkladne informovať.

Oznamujeme rodičom, že výchovno-vzdelávací proces v našej materskej škole prebieha v obmedzenom režime v dvoch triedach – 1. a 3. trieda . Tzn., že deti z 2. triedy sú rozdelené do 1. a 3. triedy počas celého dňa.

Riadime na usmernením MŠ VV SR č.2 (usmernenie2_koronavirus.pdf ) z dňa 9.3.2020.

Situáciu stále monitorujeme, sledujeme dochádzku detí do materskej školy, zodpovedne robíme ranný filter, ako aj preventívne hygienické opatrenia. Aktuálnu situáciu ohľadom prevádzky materskej školy pravidelne konzultujeme so zriaďovateľom a s regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Dôrazne apelujeme na zodpovednosť rodičov voči ostatným! Teda,  aby ste do materskej školy nosili  len zdravé a doliečené deti. Deti, ktoré prejavujú príznaky infekcie dýchacích ciest a ktoré majú najmenej jeden z nasledujúcich príznakov: horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť si nechali doma. Pedagóg má právo neprijať dieťa do materskej školy, pokiaľ spozoruje jeden z týchto príznakov.

V prípade, že ste voči sa vrátili z oblastí, kde sa potvrdil koronavírus, aby zostali aj s deťmi 14 dní v domácej karanténe a túto skutočnosť nahlásili materskej škole.

Ak sa situácia ohľadom prevádzky školy zmení, budeme Vás včas informovať.

Krúžky v týždni od 9.3. - 13.3.2020 rušíme.


Oznam 6.3.2020 o zrušení výletu - exkurzia Doba kamenná

Z dôvodu oficiálne potvrdeného prípadu koronavírusu na Slovensku, rušíme výlet predškolákov do Bratislavy, ktorý sa mal uskutočniť v pondelok dňa 9.3.2020.

Vedenie MŠ

Oznam - prevádzka MŠ v čase jarných prázdnin

Prevádzka materskej školy v čase jarných prázdnin (17.02.-21.02.2020) bude obmedzená na jednu triedu ráno a jednu triedu poobede. V čase jarných prázdnin nebude realizovaná krúžková činnosť.

Oznam pre krúžok Anglický jazyk

Z dôvodu choroby sa dnes 3.2.2020 neuskutoční krúžok Anglického jazyka. V stredu 5.2.2020 hodina AJ bude. Neodučené hodiny AJ budú vypísané na nástenke (šatňa 2. triedy) aj na stránke fb smelodo sveta. Postupne sa budú nahrádzať vždy piatok v čase od 14.45h do 15.15h - 1.skupina a od 15.20 do 15.50 2. skupina. Prvý piatok nahradenej hodiny AJ bude - 14.02.2020.

Ďakujeme za pochopenie.


Oznam - platba poviiného poplatku (15,-eur)

Prosíme rodičov, aby zatiaľ neuskutočňovali platby povinného poplatku za materskú školu (15 eur/mesiac), ale aby počkali na vystavenie písomnej informácie od triednych pani učiteliek.

Ďakujeme za pochopenie.


Oznam o skrátení prevádzky MŠ

Vo štvrtok 19.12.2019 bude prevádzka materskej školy skrátená do 13,00h., z dôvodu koncoročného posedenia zamestnancov ZŠ s MŠ v Báhoni. Ďakujeme rodičom za pochopenie :)


Oznam o prerušení prevádzky Materskej školy

Vedenie ZŠ s MŠ oznamuje, že prevádzka MŠ bude prerušená od 23.12.2019 (pondelok) do 03.01.2020 (piatok). Materská škola bude opäť otvorená dňa 07.01.2020 (utorok).

Prajeme Vám krásne a pokojné Vianoce plné lásky, štedrosti a Božského požehnania a do Nového roka mnoho zdravia, úspechov a radostných chvíľ v kruhu milých a vzácnych ľudí.

Kolektív MŠ


Prosba na rodičov...
Milí rodičia,

minulý školský rok sa našli medzi vami rodičia, ktorí nám ochotne pomohli so živým stromčekom do 3.triedy na Mikuláša. Aj tento rok máme na Vás prosbu, či sa nájde niekto, kto pomôže pri zabezpečení živého stromčeka a jeho dovezení, najneskôr do stredy 4.12.2019. Ak sa niekto nájde, kto by nám vedel pomôcť, nech nás kontaktuje na materskú školu emailom alebo telefonicky. Podrobnosti dohodneme :) Druhá prosba je smerom k maminám : Aj tento rok hľadáme pomocníčky Mikuláša na balenie balíčkov pre deti - stretneme sa 5. decembra od 16.00 h. v spálni 1. triedy :)
Vopred ďakujeme všetkým za spoluprácu pri príprave tohto krásneho dňa.
Vladimíra Struhárová a kolektív zamestnancov MŠ

Oznam - krúžok AJ

Oznamujeme Vám, že dnes 6.11.2019 sa krúžok Anglického jazyka neuskutoční, zo zdravotných dôvodov lektorky. Hodina Aj bude nahradená.

Ďakujeme za porozumenie


Prevádzka MŠ v čase jesenných prázdnin - oznam

Dňa 28.10.2019 (pondelok) majú deti riaditeľské voľno.

V tento deň nie je možné zabezpečiť prevádzku materskej školy, nakoľko všetci pedagogickí zamestnanci sa zúčastnia povinného aktualizačného vzdelávania (Zákon 128/2019 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch §56).

Od 29.10. bude prevádzka MŠ opäť otvorená v bežných prevádzkových hodinách. V období od 29.10 do 31.10.2019 bude prevádzka MŠ obmedzená na dve triedy (1. trieda a 3. trieda). Deti z 2. triedy budú rozdelené do 1.triedy a 3.triedy. Krúžkok AJ a Tanečný krúžok tieto dni nebudú prebiehať. Hodiny budú nahradené.


Začíname krúžky !

V stredu 2.októbra 2019 zahájime krúžkovú činnosť.

PRVÁ HODINA ANGLICKÉHO JAZYKA V STREDU (2.10.2019). Na krúžok anglického jazyka je prihlásených spolu 20 detí, ktoré budú rozdelené do 2 skupín.

1. skupina - v čase od 14.45 h. do 15.15 h. a 2. skupina v čase od 15.20 h. do 15.50 h.

Mená detí rozdelených do skupín nájdete na výveske v šatni 2. triedy (výveska krúžky).

KRÚŽOK AJ BUDE PREBIEHAŤ KAŽDÝ PONDELOK A STREDU pod vedením Mgr. Karin Zlatošovej.

PRVÁ HODINA TANEČNÉHO KRÚŽKU VO ŠTVRTOK ( 3.10.2019).
Na tanečný krúžok je prihlásených spolu 20 detí, ktoré budú v jednej skupine.

TANEČNÝ v čase od 14.40 h. do 15.25 h.

TANEČNÝ KRÚŽOK BUDE PREBIEHAŤ KAŽDÝ ŠTVRTOK pod vedením Mgr. Mirky Kubovovej.

Oznam

z dôvodu zvýšenej chorobnosti detí, budú deti z triedy žabiek rozdelené do 1. a 3. triedy. Spojené triedy budú vo štvrtok (26.9.) a v piatok (27.9.) v čase odpočinku a popoludnia.

Ďakujeme za pochopenie.


Ponuka krúžkkovej činnosti v školskom roku 2019/2020

Vážení rodičia,

ak máte záujem prihlásiť svoje dieťa na krúžok AJ alebo krúžok Tanečníček, urobte tak najneskôr do 27.9.2019. Kúžková činnosť začína v mesiaci október a je určená pre deti z triedy žabiek (4-5 roč.) a z triedy lienok (5-6 roč.). Prihlášky ako aj informačný buletín ku krúžkovej činnosti nájdete na stolíku v šatni 2. triedy (pri informačnej tabuli). Vypísanú prihlášku prosíme odovzdať triednym pani učiteľkám!


POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážení rodičia detí MŠ Báhoň, srdečne Vás pozývame na plenárne rodičovské združenie

dňa 10.09.2019 o 16,30h.

v priestoroch materskej školy – 3. trieda (vstup ľavý vchod)

Program:

 1. Predstavenie pedagogického zboru
 2. Oboznámenie s plánovanými aktivitami podľa Plánu práce, návrh krúžkovej činnosti realizácia
 3. Informácie a odsúhlasenie Školského poriadku
 4. Správa o stave finančných prostriedkov RZ
 5. Schválenie rámcového návrhu ďalšieho čerpania financií
 6. Návrh a schválenie výšky príspevku RZ
 7. Voľba predsedu, členov Rady a pokladníka OZ Báhončatá
 8. Voľba člena do Rady školy pri ZŠ s MŠ v Báhoni z rodičov
 9. Diskusia, návrhy, námety, poďakovanie

Všetci ste vítaní!

 

Milí rodičia,

dňa 2.9.2019 začíname nový školský rok... Na úvod Vám zasielame niekoľko potrebných informácií.

Trieda sovičiek: na nových kamarátov budú čakať pani učiteľky, ktoré s Vami (zákonnými zástupcami) preberú pár informácií, predovšetkým o pobyte Vášho dieťaťa v prvý deň. Dohodnete sa, v akom čase prídete po svoje dieťa. Môžete prísť o 12.00 h. alebo až poobede po 14.30 h. Na základe prvého dňa a jeho úspechov zvládnuť deň v materskej škole, budú dohodnuté ostatné dni. Hneď ráno obdržíte vstupné papiere, ktoré je potrebné vypísať a obratom priniesť do MŠ.

Tradične Vás prosíme doniesť hygienické potreby pre dieťa - 4 x kotúčik toaletného papiera, 1 x balík hygienických vreckoviek, 1 x tekuté mydlo. Netreba nosiť pohárik na pitný režim, nakoľko deti ho majú v MŠ zabezpečený. Okrem toho na každé dieťa prosíme priniesť 1 balík kancelárskeho papiera. Hygienické a iné potreby môžete nosiť v priebehu prvého týždňa.

Zoznamy detí a ich zaradenie do tried budú vyvesené v prvý deň ráno, teda 2.9.2019.

Zmeny podľa § 4 ods. 6 zákona č. 544/2010 Z.z. dotácia na stravu sa poskytuje v sume 1,20 eura za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti a odobralo stravu. Dotácia na stravu sa poskytuje deťom, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy (predškoláci).

Na základe nového VZN obce Báhoň č.2/2019 o výške príspevkov v školách, školských a výchovno-vzdelávacích zariadeniach a v školských účelových zariadeniach, s platnosťou od 1.9.2019 prichádzajú zmeny v odhlasovaní detí zo stravy.

Postup odhlasovania resp. prihlasovania dieťaťa je nasledovný a platí pre všetky deti MŠ:

Ak dieťa príde do MŠ neskôr ako do 8.00 h. (návšteva lekára a pod.), je zákonný zástupca povinný telefonicky informovať vedúcu školskej jedálne. Zákonný zástupca predškoláka aj oznámi, že žiada obed za dotáciu, lebo dieťa sa zúčastní výchovno-vzdelávacej činnosti.

V prípade neúčasti svojho dieťaťa na výchovno-vzdelávacej činnosti je potrebné odhlásiť dieťa zo stravy deň vopred do 14.00 h. Ak zákonný zástupca dieťa neodhlási, bude hradiť plnú stravnú jednotku. V prípade zákonného zástupcu predškoláka, bude hradiť plnú sumu za jedlo (t.j. výška dotácie/obed+režijné náklady/obed).

V prípade nečakanej neúčasti dieťaťa na výchovno-vzdelávacej činnosti, si môžete pripravený obed na daný deň vyzdvihnúť pri zadnom vchode do školskej kuchyne, ale za obed platíte plnú sumu (na dieťa sa v tomto prípade dotácie nevzťahuje).

V prípade, že dieťa nebude zo stravy odhlásené niekoľko dní, rodič (zákonný zástupca) uhrádza stravu za všetky dni neprítomnosti dieťaťa.

V prípade, že nastane situácia, že dieťa je riadne odhlásené konkrétne dni a nastúpi skôr, je povinnosťou túto skutočnosť nahlásiť vopred v školskej jedálni.

JEDÁLEŇ: 033/381 22 82

V prípade, že budete meškať, teda nestihnete prísť do 8.00 h. ohláste sa aj na čísle materskej školy:

MATERSKÁ ŠKOLA: 033/645 55 17

Prajeme Vám a Vašim deťom príjemný začiatok školského roka, aby sa deti cítili v "škôlke" dobre a naši noví kamaráti si rýchlo zvykli a "udomácnili" sa :)

Mgr. Vladimíra Struhárová a kolektív MŠ Báhoň