TÝŽDEŇ ZDRAVIA

V týždni od 14. októbra do 18. októbra nás čaká týždeň, v ktorom sa budeme venovať téme zdravia. V tomto týždni príde k nám opäť Filip, ktorý už u nás bol teraz v septembri a naučil nás veľa o kamarátstve, súdržnosti a o tom, prečo sa nemáme posmievať. Teraz príde Filip 16. októbra na Deň zdravia s programom, ktorý bude mať názov: Filip a pán premiér Výživa: Deti spolu s Filipom navštívia kráľovstvo, ktoré je spustené a chorľavé. Jedinou šancou, ako ho opäť obnoviť je, jesť zdravo. Cieľom podujatia je poučiť deti predškolského veku o ovocí a zelenine, o ich blahodarných účinkoch pre správne fungovanie ľudského organizmu.

TEKVIČKOVÉ POPOLUDNIE S RODIČMI  :) KEDY? 15.10.2019 od 15.30 h.

Pozývame Vás na Tekvičkové popoludnie. Každoročne v jeseni sa spolu stretávame a tvoríme. Udržujeme starú slovanskú tradíciu svetlonosov. Toho roku tomu nebude inak a 15. októbra od 15.30 h. sa na Vás budeme spolu s Vašimi deťmi tešiť. Prineste si materiál – tekvičky, náradie, dobrý nápad aj dobrú náladu :)

ŠARKANIÁDA

„Šarkan letí, šarkan letí, za ním chlapci, za ním deti...“ Dňa 23.októbra v dopoludňajších hodinách s dobrým vetrom vysoko, vysoko poletia aj naše vyrobené šarkany na multifunkčnom ihrisku. Tešíme sa na farebných letcov :)

JEDEN ROK S VÍLOU - DIVADIELKO

Dňa 24. októbra v dopoludňajších hodinách (o 10,30 h) čaká na všetky deti jedno z ďalších veselých divadielok od p. Letkovej s názvom Jeden rok s vílou. Víla Kikiling čerstvá víla v zácviku. I keď – čo môže byť na vílovskej práci náročne? Veď len tancujú, spievajú, hrajú sa s motýlikmi a maľujú sa s kvetinkami. Alebo – žeby bolo toho viac? Až keď prejdú všetky ročné obdobia – jar, leto, jeseň, zima – víla Kikiling spozná, že byť vílou nie je vôbec ľahké. Napokon – ako každá práca. S pomocou nových kamarátov – Vrabčiaka, Kvetinky, Slniečka a najmä, detí – víla šťastlivo zvládne celý rok.

POZVÁNKA

Vážení rodičia,

Pozývame Vás do našej materskej školy dňa 4. novembra 2019 (pondelok). Pri príležitosti Dňa materských škôl budete mať možnosť v čase od 9.00 hod. do 10.00 hod. odhaliť kúsok tajomstva našej práce s Vašimi – našimi deťmi a vidieť svoje dieťa v interakcií s inými deťmi a učiteľkou. Tešíme sa na Vás!

Kolektív zamestnancov Materskej školy v Báhoni